Hotel Clochard - Sklep u K. Fešáka - restaurace a kavárna

Blatenská 1099/48, 430 01 Chomutov


Ubytování Chomutov Hotel Clochard - Sklep u K. Fešáka - restaurace a kavárna

CHOMUTOVSKO a okolí ...

Cyklistické stezky 

1. Kamencové jezero – Podkrušnohorský Zoopark – Chomutov

Přímo nad hotelem se nachází cyklistická stezka, která nabízí projížďku přírodou. Vede kolem kamencového jezera (jezero vzniklo zatopením dolů a je jediné na světě)


-> Vede kolem Podkrušnohorského Zooparku (rozlohou největší Zoo v ČR) 
-> a po cestě také potkáte repliku větrného mlýnu

2. Chomutov – II.mlýn

Jediná cyklostezka, která vede krásným Bezručovým údolím. Tato trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. K najetí na tuto cyklostezku můžeme využít páteřní cyklostezku č.3077 vedoucí městem. U budovy Povodí Ohře musíme kousek po silnici a asi po 100m zahneme doleva na cyklostezku, která nás zavede až na tzv.II.mlýn, který býval hojně navštěvován pro svoji krásnou polohu, ale v současnosti je pro potřebu občerstvení nutné využít restaurace na I.mlýnu, která je na trase. Celá trasa má asi 16 km a převýšení činí 100m.

3. Chomutov – Hora Sv.Šebestiána

K cestě lze využít výše zmíněnou cyklostezku a u II.mlýnu vyjet na silnici, která vede až na tzv. Třetí mlýn, který již bohužel neexistuje. Odtud se vydáte na křižovatku obslužných silniček, které vedou jedna na přehradu Kamenička a druhá ve směru jízdy nalevo již k zmíněnému cíli. Mírným stoupáním jedním z nejkrásnějších údolí v Krušných horách postupně dojedete až k tzv. Dietrově štole. Už z povzdálí uslyšíte valící se vodu. Pokračujeme až k osamělému stavení zvanému lidově „Pašerák“, kde si můžeme odpočinout a nabrat další síly na blízkém odpočívadle. Další úsek již je trochu náročnější, ale pro zdatného cyklistu to nebude problém. Osvěžit se můžeme u studánky asi 1km vzdálené od odpočívadla. Pak už zbývá urazit poslední dva kilometry a jste u cíle. Zde máte k dispozici několik restaurací, vietnamskou tržnici a hlavní silnici po které můžete pokračovat do Německa. Délka trasy je asi 35km (tam i zpět) a převýšení okolo 300m.

4. Chomutov – Načetín

Z obce Blatno pokračujeme po hlavní silnici směrem na Kalek. Budeme míjet novou restauraci v Mezihoří. Zde je možno posedět na verandě nebo zajít přímo do restaurace.  Pokračujeme směrem na tzv.“Černý rybník“, kde je možno se za teplého počasí vykoupat. Po vystoupání jedeme stále po hlavní silnici až k tabuli s nápisem Kalek. Zde můžeme odbočit vlevo a zkrátit si tak cestu k Načetínu. Touto zkratkou se vyhneme stoupání do kopce a ještě pojedeme okolo krásného jezírka, kde je odpočívadlo a i zde je možno se vykoupat. Ti, kteří se rozhodnou pokračovat stále po silnici dojedou na křižovatku, kde se dají vlevo a mezi rekreačními staveními projedou až na konec obce. Pokračujeme stále vpřed až dorazíme k poutači na restauraci „Inka“. Toto zařízení opravdu stojí za návštěvu. Pěkná prosklená část restaurace potěší nejen oko, ale přijdou si na své i chuťové pohárky. Paní domu se vzorně stará i o okolí, které lahodí oku. Celá trasa měří přibližně asi 35km (tam i zpět). Nadmořská výška je o 300m.

5. Chomutov – Kálek

Pojedeme po naprosto shodné trase jako na Načetín s tím rozdílem, že na křižovatce v Kalku pojedeme vpravo. V této obci stojí za shlédnutí snad jen opravený kostel, který je již z dálky vidět. Jinak zde najdete statek u Drexlerů, který je pro veřejnost otevřen jen o víkendu. Je možno zde zakoupit výrobky z kozího a ovčího mléka. V obci jsou i dvě malé hospůdky, kde je možno se občerstvit. Obec slouží cyklistům hlavně jako výchozí místo do sousedního Německa. Každoročně jsou zde pořádány různé akci mezi nimiž má nezastupitelné místo tzv.Kalecký potlach.

6. Chomutov – Brandov

Jedna z nejhezčích tras, kterou je možno absolvovat. Tzv.Gabrielina huť. Název pochází podle staré hutě po které zbyly již jen rozvaliny. Počátek trasy bude shodný s trasou na Kalek. V obci Kalek se nedáme směrem ke kostelu, ale u hospody „u Vítků“ zatočíme doleva a stoupáme stále vzhůru až k lesu. Jedeme stále po této obslužné silničce až k malebnému rybníčku s odpočívadlem. Pokračujeme až k dalšímu odpočívadlu se studánkou, které se nazývá Volárna. Sjedeme s kopce a pokračujeme až ke křižovatce. Rovně vede cesta na Rudolice. My se ale vydáme doleva a jedeme nejhezčí úsek stále podle potoka po pěkné asfaltce. Po pravé straně budeme mít zajímavé skalní útvary. Postupně dojedeme až rozvalinám huti, které již skoro nejsou vidět. Pokračujeme dál až do obce Brandov

7. Chomutov – Drmaly (Myslivna)

Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. Tato cesta není vhodná pro přívěsné vozíky . Také na tuto trasu bude nejlepší nastupovat ze sídliště Březenecká. Poblíž bowlingové haly, která se nachází v blízkosti Penny Marketu vyrazíme na hráz tzv.přivaděče. Po této hrázi pojedeme stále až k místu, kde se přivaděč noří do podzemí. V těchto místech uvidíme hlavní silnici po níž se dostaneme z kopce až do Jirkova. Projedeme křižovatkou až k sídlišti Na Borku. Tady odbočíme znovu přes můstek na těleso přivaděče, který nás dovede až k mostu přes sinici směřující na Červený Hrádek a dále na Drmaly. Těsně před obcí Drmaly odbočíme vlevo podle šipky na poutači. Naším cílem bude krásně zrekonstruovaná budova bývalého polesí. Myslivna, jak se zařízení nazývá Vám poskytne vše co potřebujete. Krásné venkovní posezení. Ohniště i venkovní gril jsou rovněž návštěvníkům k dispozici. Výborná kuchyně s různými specialitami i velký výběr nápojů vás jistě uspokojí. Pravda ceny jsou trošinku vyšší, ale toto místo rozhodně stojí za návštěvu. Celá trasa má maximálně 18km.(tam i zpět) Stoupáme až přímo k Myslivně asi 500m

8. Chomutov – Lesná (horský hotel)
Touto trasou se vydáme k horskému hotelu Lesná. Ten je hojně navštěvován cyklisty. K tomuto cíli vede mnoho cest a tak je těžké vybrat tu nejlepší. My si ale zvolíme trasu tak, abychom nejezdili po stále stejných komunikacích. Na Lesnou je pořádný kopec a tak raději pojedeme po silnici. Pro nástup na trasu musíme dojet až do Jirkova. Na křižovatce za restaurací Koliba zatočíme doleva a budeme stále stoupat až do Boleboře. Na konci obce se dáme hlavní směrem k horskému hotelu Svahová, který však budeme míjet a ani ho neuvidíme. Museli bychom sjet ze silnice doprava abychom se k hotelu dostali. Pokračujeme tedy stále po hlavní po nám již známe trase č.3079 až přijedeme na Rudolickou křižovatku, kde se dáme doprava a budeme stoupat až k hotelu. Dostaneme se ještě na jednu křižovatku, ale my budeme směřovat stále doprava.. Na vrcholu stoupání již uvidíme náš cíl. Zde se můžeme občerstvit a také si prohlédnout muzeum, které za podpory z německé strany a snad i Evropské unie vyrostlo v r.2010 do konečné podoby. Jsou zde i různé atrakce pro děti, možnost zahrát si tenis, volejbal, nohejbal apod.

Kontakt

Hotel Clochard***
Blatenská 1099/48 430 01 
Chomutov CZ

Tel.: 00420 474 335 099
Mobil:
00420 774 430 416
00420 777 115 831

Provozovatel:
ATCM activity s.r.o.
Makovského 1225/19, Praha 163 00, Řepy
IČO : 08140723

 

Fax: 00420 474 335 099
E-mail: hotelclochard@seznam.cz

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies